Jesnění 2023

Jesnění 2023

Sousedsko-kulturní festival Jesnění v Jeseníku 7 – 10. září

Třetí ročník festivalu Jesnění znamená 4 dny nabité kulturou i komunitním duchem v Jeseníku. Ožijí jesenická náměstí, parky, kavárny i historické objekty. Součástí budou koncerty, divadlo, tanec, projekce, besedy, tvořivé dílny, autorská čtení, pouliční slavnost, Restaurant Day a mnoho dalšího!

Jesnění přichází s tím nejlepším, co na současné české kulturní scéně i lokální jesenické scéně vzniklo. Představí se například elektropopové duo Hello Marcel nebo experimentální rapové duo P/ST, v pouličním představení „Letkyně“ ve zažijeme atmosféru prvních aeroplánů s divadelním souborem Holektiv, a socialistickým uměním ve veřejných prostorech Jeseníku nás provede český sochař a výtvarník Pavel Karous, autor pořadu Volavky a predátoři. Jesenická kapela Chvilka volna zahraje jazz, blues a latinskoamerické rytmy, které u nás proslavila v 80. letech Eva Olmerová.

Součástí bude také projekce fotografií z Jesenicka před 120 lety v 3D, které převedli studenti Slezské univerzity ve spolupráci s Vlastivědným muzeem Jesenicka. Ve spolupráci s MKZ Jeseník se bude konat tvořivá dílna „Mezi pamětí a historií“ k výstavě Marie Krajplové „Dotkni se Javorníku“ v Galerii katovna nebo vernisáž výstavy Adély Suchánkové „Skuliny“ v divadle Petra Bezruče.

Program a další informace najdete na www.jesneni.cz

Vstupenky: https://goout.net/cs/jesneni-2023/szotbaw/