Trhové slavnosti

Trhové slavnosti

Jesenické trhy jsou doprovozeny o 4 tématicky laděné trhové slavnosti: Velikonoční, Sousedskou, Kejklířskou a Dýňovou.

Jaký je cíl trhových slavností?

Snaží se propojit místní obyvatele různých zájmů, dát šanci se uplatnit všem aktivním lidem, řemeslníkům a výrobcům, podporovat vztah k půdě a řemeslu u dětí prostřednictvím dílniček a nabídnout smysluplný způsob trávení volného času.

Stejně jako farmářské trhy oživují veřejný prostor a obohacují společenský život ve městě, a to v mnohem větří míře. V rámci doprovodného programu mohou místní lidé využít „veřejné platformy“ a představit své hudební, divadelní, taneční, sportovní či jiné aktivity a projekty.

Každá slavnost je tematicky zaměřena podle ročního období.

Klikněte na slavnost a zjistěte více!

Velikonoční slavnost

Je to oslava jara, tradičních regionálních zvyků a řemesel spojených s jarem.​

Sousedská slavnost

Je to slavnost, která má za cíl oživit město, zapojit různé skupiny obyvatel do aktivit, propojit lidi navzájem, posílit mezilidské vztahy a dát jim možnost strávit čas společně jako sousedé v jednom městě.

Kejklířská slavnost

Kejklířská slavnost je oslavou pouličního divadla, street artu, alternativních uměleckých forem i přístupů k životu. Její snahou je zviditelnit ty proudy v umění i jiných způsobech vyjádření, které bývají často odsouvány na okraj a tak unikají pozornosti lidí. Chce nabídnout možnost seznámit se s nimi - a to všem generacím. Opět jsou upřednostňováni místní umělci, performeři, kejklíři a nadšenci!

Dýňová slavnost

Je to oslava úrody, připomínka tradičních zvyků spojených s koncem léta a příchodem podzimu. ​

Přihlaste se k prodeji!

Chcete vystupovat? Napište nám!

Kam dál
Sousedská slavnost

Sousedská slavnost

Sousedská slavnost má za cíl oživit město, zapojit různé skupiny obyvatel do aktivit, propojit lidi navzájem, posílit mezilidské vztahy a dát jim možnost strávit čas společně jako sousedé v jednom městě. Sousedskou slavnost jsme pořádali v letech 2016, 2017 a 2018. Konala se na mnoha místech v celém Jeseníku a zapojily se do ní desítky místních pořadatelů, spolků i jednotlivců. N ... (více)

Velikonoční slavnost

Velikonoční slavnost

Velikonoční slavnost Je to oslava jara, tradičních regionálních zvyků a řemesel spojených s jarem.​

Dýňová slavnost

Dýňová slavnost

Dýňová slavnost je jedinou kulturně-společenskou akcí, která oživuje střed města Jeseníku na podzim. Prezentuje rozmanitá regionální řemesla, umělce a zájmové spolky z Jesenicka a Olomouckého kraje. Koná se v historickém areálu kláštera Svaté Voršily, a to pár dní před svátkem této světice. Nápad pořádat Dýňovou slavnost vzešel z potřeby připomenout míst ... (více)

Kejklířská slavnost

Kejklířská slavnost

Kejklířská slavnost je oslavou pouličního divadla, street artu, alternativních uměleckých forem i přístupů k životu. Její snahou je zviditelnit ty proudy v umění i jiných způsobech vyjádření, které bývají často odsouvány na okraj a tak unikají pozornosti lidí. Chce nabídnout možnost seznámit se s nimi - a to všem generacím. Opět jsou upřednostňováni místní um ... (více)