Trhové slavnosti

Trhové slavnosti

Jesenické trhy jsou doprovozeny o 4 tématicky laděné trhové slavnosti: Velikonoční, Sousedskou, Kejklířskou a Dýňovou.

Jaký je cíl trhových slavností?

Snaží se propojit místní obyvatele různých zájmů, dát šanci se uplatnit všem aktivním lidem, řemeslníkům a výrobcům, podporovat vztah k půdě a řemeslu u dětí prostřednictvím dílniček a nabídnout smysluplný způsob trávení volného času.

Stejně jako farmářské trhy oživují veřejný prostor a obohacují společenský život ve městě, a to v mnohem větří míře. V rámci doprovodného programu mohou místní lidé využít „veřejné platformy“ a představit své hudební, divadelní, taneční, sportovní či jiné aktivity a projekty.

Každá slavnost je tematicky zaměřena podle ročního období.

Velikonoční slavnost

Je to oslava jara, tradičních regionálních zvyků a řemesel spojených s jarem.​

Sousedská slavnost

Je to slavnost, která má za cíl oživit město, zapojit různé skupiny obyvatel do aktivit, propojit lidi navzájem, posílit mezilidské vztahy a dát jim možnost strávit čas společně jako sousedé v jednom městě.

Kejklířská slavnost

Kejklířská slavnost je oslavou pouličního divadla, street artu, alternativních uměleckých forem i přístupů k životu. Její snahou je zviditelnit ty proudy v umění i jiných způsobech vyjádření, které bývají často odsouvány na okraj a tak unikají pozornosti lidí. Chce nabídnout možnost seznámit se s nimi - a to všem generacím. Opět jsou upřednostňováni místní umělci, performeři, kejklíři a nadšenci!

Dýňová slavnost

Je to oslava úrody, připomínka tradičních zvyků spojených s koncem léta a příchodem podzimu. ​

Trhové slavnosti v roce 2019

Letos se budou konat jen dvě slavnosti - Velikonoční a Dýňová. Velikonoční se bude konat 13.4.2019, 10-17h a Dýňová 12.10.2019, 10-17h. Rozhodli jsme se tak z kapacitních důvodů (nemá nás ve spolku tolik, abychom se na organizaci mohli společně poodílet a v jednom člověku není možné takto velkou akci uskutečnit). Na jaře, místo Sousedské slavnosti, se zapojujeme do orga ... (více)