4. Velikonoční slavnost

4. Velikonoční slavnost

Sobota 13. 4. 2019, 10-18h, Masarykovo náměstí Jeseník

Přijďte na Masarykovo náměstí v Jeseníku přivítat jaro a oslavit Velikonoce!
Na letošní Velikonoční slavnosti nakoupíte regionální produkty a velikonoční zboží (pomlázky, kraslice, věnce, perníčky aj.), pochutnáte si na dobrotách u mnoha stánků s občerstvením a popovídáte si s přáteli a známými. Na oběd můžete zajít do Slovanu na speciálně pro Velikonoční slavnost přichystané meníčko.
V rámci doprovodného programu se pro Vás připravují krásná vystoupení dětí z jesenických mateřských škol, vystoupení pěveckých sborů Florian a Jesen, vystoupení folklórního sboru Trnka, nebo skvělého violoncellisty Petra Čadka a jeho Úcellové kapely.
Podíváte se také na ukázky tradičních velikonočních zvyků a řemesel, např. pletení pomlázek a košíků, malování kraslic, plstění ovčího rouna a budete si je moci vyzkoušet.
Děti se mohou těšit na soutěže v hodu mrkvičkou do zajíce, slalom s malovaným vejcem, skákání v pytlích. Společně s EduArty si vyrobí Moranku, symbol odcházející zimy.
Dospělí i děti se mohou zapojit do soutěže o nejvypečenějšího velikonočního beránka - samozřejmě myslíme toho sladkého z těsta. :-)
Chystají se pro Vás i kreativní dílny - výroba jarních dekorací nebo malování na obličej a na tričko.
Slavnost představí nejen historii a tradiční řemesla v regionu, ale i současnost a zajímavé lidi a jejich činnost, která spoluvytváří podobu a ráz Jesenicka v budoucnosti.

Pro novinky sledujte Facebookovou událost - viz odkaz níže.
Těšíme se na setkání!

Slavnost pořádá spolek Sudetikus, z.s.
Partneři akce jsou Město Jeseník, Olomoucký kraj a firma Naturfyt-BIO.
Mediální partneři: Šumperský a Jesenický deník.
Aktuality naleznete na www.sudetikus.cz

Odkaz na Facebook

Fotografie
4. Velikonoční slavnost
4. Velikonoční slavnost