Další aktivity

Další aktivity

Jesenická rada studentů

Jaký je pohled studentů na Jeseník? Co si myslí o dění ve městě? Jsou zde spokojení? Co by oni sami chtěli případně změnit? A co jsou schopni pro to udělat?

Setkání určené k navázání komunikace mezi vedením města a mladými lidmi a mezi teenagery samotnými - žáky a studenty různých škol, aby se vzájemně inspirovali a sdíleli své zkušenosti a nápady.

Obnova náplavky u řeky Bělé

Spolu s dobrovolníky čistíme a upravujeme zarostlou náplavku u řeky, aby z ní vzniklo nové místo pro zábavu a relaxaci u vody. V současnoti se snažíme zajistit nový přístup od Tindalovva pramene dolů k řece.

Třešňová alej u Muzikantské stezky

Vysadili jsme 50 stromů lemující stezku k prameni Edita v zaniké osadě Víry, lásky a naděje. Alej je výsledkem spolupráce mnoha organizací a lidí nejen z Jesenicka, ale i celé ČR, díky fundraisingové kampani zaštitující organizace Arnika. Každoročně pořádáme na 1. máje slavnost třešní, která shromažďuje patrony stromů, ale i ostatní občany ke společné údržbě, ale i zábavě. Připraveny jsou workshopy, besedy a pohoštění (přineste něco na společný stůl!).

Knihobudka ve Smetanových sadech

Stojí u budovy tenisových kurtů!
Co to vlastně je? Miniknihovnička, která slouží ke sdílení a výměně knih a časopisů. Někdy se jí říká také „sousedská knihovna“.

Výstava na stromech

Každoroční výstava originálních fotografií na stromech na náměstí Svobody, pořádaná v rámci týdne důstojných a spravedlivých pracovních podmínek.

Jarní a podzimní bazárky oblečení a potřeb pro děti

Společně se SVČ Duha pořádáme 2 bazárky v jesenické kapli.

Mini design zóna v Minipivovaru

Na Svatováclavském minifestu organizujeme design zónu, kde návštěvníci mohou nakoupit lokální výrobky.

Fotografie
Další aktivity
Další aktivity
Další aktivity
Další aktivity
Další aktivity
Další aktivity
Kam dál
Třešňová alej

Třešňová alej

Máme novou alej! Máme velkou radost, že se nám podařilo vysadit novou alej v Jeseníku! Vede od Muzikantské stezky k prameni Edita. 53 jam, 53 stromků, 53 patronů, 159 opěrných kůlů, cca 159 hloubilů a sázečů z řad dobrovolníků, bohaté občerstvení a dobrá nálada! Město Jeseník poskytlo pozemky, do sbírky na alej přispěli lidé a firmy z Jesenicka i celé republiky, s výsadbou p ... (více)