Další aktivity

Další aktivity

Obnova náplavky u řeky Bělé

Spolu s dobrovolníky čistíme a upravujeme zarostlou náplavku u řeky, aby z ní vzniklo nové místo pro zábavu a relaxaci u vody. V současnoti se snažíme zajistit nový přístup od Tindalovva pramene dolů k řece.

Knihobudka ve Smetanových sadech

Stojí u budovy tenisových kurtů!
Co to vlastně je? Miniknihovnička, která slouží ke sdílení a výměně knih a časopisů. Někdy se jí říká také „sousedská knihovna“. V roce 2023 převzala patronát nad knihobudkou Knihovna Vincenze Priessnitze v Jeseníku.

Výstava na stromech

Každoroční výstava originálních fotografií na stromech na náměstí Svobody, pořádaná v rámci týdne důstojných a spravedlivých pracovních podmínek.

Fotografie
Další aktivity
Další aktivity
Další aktivity
Další aktivity
Další aktivity
Další aktivity
Kam dál
Vzdělávání

Vzdělávání

Jedním z cílů spolku Sudetikus, z. s. nabídnout lidem možnost něco nového se naučit, ať už od kvalifikovaných lektorů nebo od sebe navzájem. Proto na každé z našich akcí najdete tvůrčí dílny, kde se můžete naučit různé techniky ručních prací, nebo si poslechnout zajímavá povídání např. o historii, stravování nebo pěstování, a zapojit se do diskuzí. Díln ... (více)

Park žije!

Park žije!

„Park žije!“ je série akcí, kterou se rozhodl uspořádat v roce 2018 spolek Sudetikus se svými partnery, přáteli a dobrovolníky, s cílem podpořit rozvoj Smetanových sadů a letního divadla v Jeseníku - tak, aby tato krásná místa s velkým potenciálem ožila. Naším cílem je zapojit lidi z Jesenicka a společně diskutovat o možnostech využití parku a jeho revitalizace. Chceme po ... (více)

Ranní klub

Ranní klub

Ranní klub je setkání lidí, kteří chtějí představit svůj projekt nebo nápad, sdílet novinky, doporučení, zkušenosti a kontakty. Ranní klub je prostor pro každého, kdo chce diskutovat nad lokálními problémy nebo jen naslouchat u šálku dobré kávy nebo čaje. Ranní klub je setkání lidí, které zajímá rozvoj Jeseníku a chtějí svým dílem přispět. Výstupy z klubů jsou postupovány Komisi pro rozvoj m ... (více)