Předchozí | Dalšístrana / 2 12-24 z 20 novinek
14.04.2019
Velikonoční slavnost si lidé užili. I přes sněžení

„Letos jsme druhý rok po sobě měli slavnost spíše vánoční, nicméně všichni jsme to statečně zvládli,“ poznamenala s úsměvem Markéta Turková z pořádajícího spolku Sudetikus.

Na pódiu se představily šikovné děti z jesenických školek, místní pěvecké a folklorní soubory. Součástí akce bylo tvoření velikonočních ozdob, novinkou pak soutěž o nejvypečenějšího velikonočního beránka.

Zdroj: https://sumpersky.denik.cz/zpravy_region/velikonocni-slavnost-si-lide-uzili-i-pres-snezeni-20190414.html
https://sumpersky.denik.cz/zpravy_region/velikonocni-slavnost-si-lide-uzili-i-pres-snezeni-20190414.html
07.03.2019
Velikonoční trhová slavnost již počtvrté v Jeseníku!
Přijďte na náměstí oslavit svátky jara! Tradiční slavnost pořádaná spolkem Sudetikus se uskuteční na Masarykově náměstí v sobotu 13. dubna od 10 hodin. V dopoledním programu vystoupí například děti z jesenických mateřských škol, v odpoledním pak Komorní sbor Florian, folklorní soubor Trnka, sbor JESEN, Pavel Čadek s Úcellovou skupinou a další. Nachystané budou nejen prodejní stánky s regionálními produkty a velikonočním zbožím, ale také tvořivé dílny (pletení pomlázek, malování kraslic, výroba velikonočních ozdob, ukázka velikonočních zvyků.) Na místě si děti s EduArty vyrobí Moranku, symbol odcházející zimy. Dozví se také o jarních tradicích na Jesenicku. Zasoutěžíte si v různých velikonočních disciplínách a vyfotíte se ve fotokoutku. Speciální obědové menu pro Velikonoční slavnost připraví Hotel Slovan. Zapojte se do soutěže o nejvypečenějšího sladkého beránka a vyhrajte cenu a všeobecné uznání! Beránka je třeba přinést do 14 hodin na infostánek).
Více informací - rozklikněte v menu NAŠE AKTIVITY - SLAVNOSTI - VELIKONOČNÍ - 4.VELIKONOČNÍ SLAVNOST

https://www.sudetikus.cz/cz/nase-aktivity/18-4-velikonocni-slavnost.html
https://www.sudetikus.cz/cz/nase-aktivity/18-4-velikonocni-slavnost.html
26.08.2018
Cílem Kejklířské slavnosti bylo oslavit radost, divadlo a různé pouliční umění. Náměstí naplnili hudebníci, akrobati, a nejrůznější atrakce jako například kolotoč či lukostřelecká střílna. Příchozí si mohli na jarmarku zakoupit regionální produkty a občerstvení. Po celou dobu slavnosti měli k dispozici hned tři stany. Jeden odpočinkový, jeden kejklířský, kde se učili například žonglovat, triky s míčkem hakisak, nebo foukat obří bubliny y bublifuku a jeden tvořivý, kde se nacházel Montessori koutek s pomůckami pro montessori výuku (mapy, aktivity) a dílnička spolku EduArt. Do programu se zapojili také senioři z Rady seniorů, a to s retrobazarem, nebo Mateřské centrum Krteček s koutkem pro děti. Edukativně zaměřený zábavný program představil recyklaci elektra. Kromě celodenního doprovodného programu ve stanech se konala řada představení jesenických i regionálních spolků na pódiu. Kejklířskou show zahájil několikanásobný mistr světa v hakisaku a jesenický rodák Milan Benda. Po něm předvedli své dovednosti děti z klubu Karate Jeseník. Následovala interaktivní Pirátská pohádka interaktivního Divadélka Malé Bo z Javorníku, představení a výuka zumby s Anou Mariou Filo ze Skorošic a POI vystoupení s Fire Tripper z Vidnavy. Slavnost završily kapely ŇiJak z Jeseníku a Sevap Company s olomouckým kytaristou.
21.10.2018
Také letošní třetí ročník Dýňové slavnosti v Jeseníku oslavil sklizeň a úrodu. Regionální produkty na jarmarku se nabízeli už od desíti hodin. Odpoledne pak začal také bohatý kulturní program. Kromě toho si návštěvníci zasoutěžili nebo vyráběli různé maličkosti.

Slavnost zahájili ve dvě hodiny fanfáry Trubačů Lesů ČR pod vedením Renaty Jeřábkové. Dále se představili děvčata z tanečního centra Yesdance, po který si s návštěvníky zatančil také robot týmu R. U. R. jesenického gymnázia. Na programu bylo dále divadlo Láska a smrt, povídání o řeči zvířat a nakonec se rozezněly tóny dua No Tiddlers. Stejně jako při dalších slavnostech se i na Dýňové nacházel tvořivý stan, pod ním si rodiče s dětmi vyrobili s pomocí MRC Krteček třeba lucerničky. Kdo měl chuť zapojit své mozkové buňky, mohl si zahrát dámu, při níž místo figurek táhl dýněmi.

Kromě toho se přímo na slavnosti uskutečnili tři soutěže, a to o nejlepší dýňovou polévku, o největší dýni a o nejhezčího dýňového bubáka. K dispozici pak byl fotokoutek, kde si příchozí pořídili vtipné fotografie. V následné fotosoutěži se pak hodnotila nejoblíbenější fotka z Dýňové slavnosti. Všichni vítězové obdrželi zajímavé ceny.

Stejně jako při každé akci spolku Sudetikus bylo cílem trhové slavnosti oživit veřejný prostor, podpořit místní ekonomiku, místní spolky, sousedské vztahy a dát příležitost ukázat lidem, co v nich je. Akce se uskutečnila s podporou Olomouckého kraje, města Jeseník a dalších.
06.02.2019
Další Restaurant Day, mezinárodní festival pop-up restaurací se bude konat v neděli 17. února!

Kdokoliv má možnost otevřít restauraci či kavárnu podle svých představ a pohostit své známé, návštěvníky Restaurant Dy, nebo náhodné kolemjdoucí.

Co to je pop-up restaurace? Je to taková restaurace, která se objeví na chvíli na nějakém místě a potom zase zmizí.

Jak se zúčastnit? Připravte s rodinou nebo kamarády menu a přijďte se pochlubit svým kulinářským uměním a nápady. Přineste si stolečky a nádobí.

Cílem akce je podpořit nadšení místní kuchaře aby ukázali, co v nich vězí, dále potom pobavit se společně a ochutnat jedinečné dobroty.
Těšíme se na další setkání!

Prosím, sdílejte pozvánku a zvěte na událost přátele, které baví kouzlit v kuchyni!

Potřebujete více informací?
Zkuste se podívat tady http://restaurant-day-jesenik.webnode.cz/ nebo na oficiální stránky akce (v angličtině) www.restaurantday.org nebo kontaktujte ambasadorku Restaurant Day pro Jesenicko:
Martinu Seidlerovou na mailu rdj@hotmail.cz nebo mobilu 704 143 003.
11.11.2018
Blíží se poslední letošní akce spolku Sudetikus! V pátek 16. 11. na Masarykově náměstí budete moci letos naposled nakoupit na Jesenických trzích. A v sobotu 17. 11. od 10 h začíná na náměstí Svobody podzimní Restaurant Day. Těšíme se na Vás!
08.11.2018
Zápis z Ranního klubu v listopadu, věnovaného tématu lidí bez přístřeší na Jesenicku.
Komentujte, sdílejte, navrhujte konstruktivní řešení. Za problémy zkuste vidět skryté nenaplněné potřeby sdílejte s námi návrhy na možnosti řešení!
https://drive.google.com/file/d/1cx_EqOsMfSX0xPAu4j7Kh-WvZguZ3Z0T/view?usp=sharing
07.08.2018
Máme nový web, za který vděčíme Marku Kačorovi a jeho firmě Voltage Media Studio.
Web ještě není úplně kompletní, budeme ho postupně doplňovat. Pokud některé informace nenajdete, neváhejte nám napsat nebo zavolat - viz záložka kontakty! Oceníme veškerou zpětnou vazbu od Vás!
https://www.voltage.cz/
Předchozí | Dalšístrana / 2 12-24 z 20 novinek