Proběhl 2. ročník open-air divadelního festivalu

Proběhl 2. ročník open-air divadelního festivalu

21.06.2019
Letní divadlo ve Smetanových sadech hostilo 2. ročník divadelního festivalu Park žije! Tvoříme divadlo. Představila se pětice skvělých souborů z Jesenicka!

Počasí nás dlouho napínalo, ale nakonec bylo krásně a festival se mohl konat! Odpoledne patřilo dětem a rodičům a večer se potom představila hvězda letošního roku - divadlo Moravia z Vápenné s muzikálem Limonádový Joe.

V 16.30 zahájil program pro děti kroužek Divadlení - k rozvoji i pobavení s představením Kouzelný štětec. Následovala hra Lišky z chytrého lesa v podání Montessori třídy z Vápenné pod vedením pana učitele Ondřeje Hanulíka. Pohádková komedie Třetí sudba uzavřela program věnovaný primárně dětem. Publikum pobavil soubor Dramaťák při ZŠ Česká Ves v čele s Jiřím Š. Trunečkem.

Po shlédnutí odpoledních dětských souboru je možné konstatovat, že na Jesenicku rostou nové divadelní talenty a zároveň sebevědomí lidé, kteří se nebudou bát mluvit na veřejnosti a aktivně se podílet na kulturním životě regionu. Za to děkujeme všem dospělým vedoucím, kteří se dětem věnují, učí je správně mluvit, ale zároveň spolupracovat.

V 18.45 se představil soubor Dramatky a jejich autorská hra Žena, která nás zavedla do hlubin ženského srdce. Hry tohoto uskupení skvělých žen a matek vždy vynikají hloubkou a tématy, které se dotýkají snad života všech lidí. Zároveň jsou však teké plné humoru. 

Po setmění ve 21.30 se park naplnil známými filmovými melodiemi a známými scénami v podání Divadla Moravia z Vápenné, které předvedlo úspěšné nastudování muzikálu Limonádový Joe. Kulisy letního divadla s okolními stromy pomohly dotvořit skvělou atmosféru, kterou si užilo více než 200 diváků.

Akce měla za cíl nejen pobavil, ale také upozornit na to, že letní divadlo je perfektním místem s potenciálem pro konání letních kulturních akcí - a to se rozhodně povedlo. Teď už jen zbývá postupnámi kroky ho opravit a začít plně využívat, za podpory Města Jeseník, Olomouckého kraje i Evropské Unie.

Park žije! Tvoříme divadlo pořádaly organizace Sudetikus, z.s. a EduArt, z.ú. s finanční podporou Nadace Via, Města Jeseník a firmy Naturfyt BIO a s materiální podporou MKZ Jeseník a Richrda Wooxe. Mediálné podpořil Šumperský a Jesenický Deník.

Fotily skvělé jesenické fotografky Zora Weichartová a Nela Kinc Laštovicová.

Fotografie naleznete tady:no