Trhové slavnosti

Trhové slavnosti se snaží propojit místní obyvatele různých zájmů, dát šanci se uplatnit všem aktivním lidem, podporovat vztah k půdě a řemeslu u dětí prostřednictvím dílniček a nabídnout smysluplný způsob trávení volného času.

Stejně jako Farmářské trhy oživují veřejný prostor a obohacují společenský život ve městě. V rámci doprovodného programu mohou místní lidé využít „veřejné platformy“ a představit své hudební, divadelní, taneční, sportovní či jiné aktivity a projekty.

Sousedská slavnost

Je to slavnost, která má za cíl oživit město, zapojit různé skupiny obyvatel do aktivit, propojit lidi navzájem, posílit mezilidské vztahy a dát jim možnost strávit čas společně jako sousedé v jednom městě.

Kejklířská slavnost

Kejklířská slavnost je oslavou pouličního divadla, street artu, alternativních uměleckých forem i přístupů k životu. Její snahou je zviditelnit ty proudy v umění i jiných způsobech vyjádření, které bývají často odsouvány na okraj a tak unikají pozornosti lidí. Chce nabídnout možnost seznámit se s nimi - a to všem generacím. Opět jsou upřednostňováni místní umělci, performeři, kejklíři a nadšenci!