Dýňová slavnost

Dýňová slavnost
Dýňová slavnost

Dýňová trhová slavnost je poslední, kterou pro Vás v této sezóně připravujeme. Má za cíl oslavit sklizeň a radovat se z toho, co se nám letos urodilo na zahradách a polích.

Na Dýňové slavnosti uvidíte dýně všech velikostí a tvarů! Nakoupíte si krásné regionální produkty na jarmarku, poslechnete si koncerty místních kapel, pobaví Vás divadélko, vyrobíte si podzimní dekorace nebo lampiónky, upečete si špekáčk a dozvíte se o zvycích na Jesenicku od svátku svatého Václava do doby adventní. Dozvíte se, jak dopadla anketa Města Jeseník nazvaná Pocitové mapy. V dýňovém fotokoutku si pořídíte veselou fotku!

Pokud rádi vaříte a pečete, zapojte se se do soutěže o nejlepší dýňovou dobrotu a získejte všeobecné uznání a ceny. Všechny soutěžní dobroty bude možno ochutnat. Více informací níže.

Zúčastněte se také soutěže o nejhezčího dýňového bubáka – jako jednotlivci nebo týmy. Přineste svůj výrobek do 14h k registračního stánku na náměstí, po hlasování budou vyhlášeni vítězové. Předání cen bude v 17:30, kdy taky hromadně všechny bubáky rozsvítíme, zapálíme v nich svíčky! Více informací viz obrázek níže!

Přijímáme přihlášky do soutěže o nejlepší dýňovou dobrotu - hlaste se TADY. Porota složená z odborníků i veřejnosti posoudí a vyhodnotí nejlepší dobroty ve 2 kategoriích - slaná a sladká dobrota a vítězové získají zajímavé ceny!Může to být například poukázka v hodnotě 250 Kč na výživové poradenství a diagnostiku na lékařském přístroji Bodystat od specialistky Veroniky Škodové (www.carujemesvahou.cz), nebo poukázka do Restaurace Slovan v hodnotě 200 Kč (www.slovanhotel.cz), nebo exkurze u zvířat v SVČ Duha (www.duhajes.cz), Designové konve, konvičky a rozprašovače pro Vaše rostliny od firmy Plastkon (www.plastkon.cz) nebo něco na sebe od firmy Woox (www.woox.cz). 

Pokud se chcete zúčastnit jako stánkaři, informace najdete zde.

Záštitu nas slavností převzala 1. místostarostka Jeseníku Zdeňka Blišťanová. Děkujeme!

Zapojte se - dejte nám o sobě vědět jesenicketrhy@gmail.com nebo 704 143 003, řekneme Vám vše potřebné!

Těšíme se Vás!

Spolek Sudetikus, z.s.

pořadatelé

Soutěž o nejlepší dýňovou dobrotu - informace

Soutěž je pro všechny, kteří milují gastronomii!

Do soutěže se přihlásíte odesláním přihlášky, ve které napíšete, co budete připravovat a jestli budete potřebovat např. elektřinu. 
PŘIHLÁŠKA - rozklikněte tady.

V den slavnosti přijdete na 13. hodinu přichystat si svůj stůl a dobroty do sousedského prostoru. Šest malých porcí Vaší dobroty přinesete pro porotu na informační stánek. Mezi 16 a 16:30 proběhne hodnocení odbornou i laickou porotou a vyhlášení vítězů! Ti pak budou pozvání na pódium a oceněni. Ostatní dobroty můžete nabízet u svého stolku návštěvníkům slavnosti!

Všechny dobroty tedy budou k dostání na stáncích, a tak ochutnat bude moci opravdu každý!

Klikněte a přihlašte se!!!
Klikněte a přihlašte se!!!
Soutěž o nejhezčího bubáka
Soutěž o nejhezčího bubáka

Ceny do soutěží

Co můžete vyhrát a kdo to do soutěže věnoval?

  • MĚSTO JESENÍK

Sklenice na víno, magnety, upomínkové předměty

  • BC. VERONIKA ŠKODOVÁ - Certifikovaný výživový poradce

Poukázky na výživové poradenství a diagnostiku na lékařském přístroji Bodystat

  • HOTEL SLOVAN

2 poukázky do restaurace v hodnotě 200 Kč

  • SVČ DUHA

10 malých kaktusů

Exkurze u zvířat

  • WOOX

Trička

  • PLASTKON PRODUCTS

Designové konve, konvičky a rozprašovače pro Vaše rostliny

  • PRIESSNITZOVY LÁZNĚ JESENÍK

Lázeňské oplatky, přívěšky, čepice, pexeso

  • KAVÁRNA DOBRÝ ČASY

Dort

  • KNIHKUPECTVÍ DOMEČEK

Knížka pohádek, knížka návodů pro tvoření z papíru, pexesa