Park žije! Den Země 2019
Poslední změna: 18.04.2019 13:27:28
čtvrtek25.dubna

Park žije! Den Země 2019 - Pod širým nebem / festivaly

25.04.2019 od 08:30 do 12:30 hod.
Smetanovy Sady, Jeseník | Mapa
Přijďte si s námi užít krásné dopoledne v jesenickém parku! Oslavíme Mezinárodní den Země a příchod jara do přírody našeho kraje.

Co vás čeká?
Třídní kolektivy z Jesenicka i Polska se svými vyučujícími a další spoluorganizátoři připraví ekologicky zaměřené aktivity pro ostatní děti.
V parku tak vzniknou jednotlivá stanoviště, které děti budou postupně procházet. Součástí zábavně-vzdělávácího programu bude i bubnování na Drumbeny se bude konat ve sportovní hale.

Ambasadoři akce: ZŠ a MŠ Jeseník, Fučíkova 312 a Sudetikus, z. s.
ve spolupráci s ZŠ Jeseník, jesenickými MŠ, SVČ Duha Jeseník, Lesy ČR, Hasiči ČR, CHKO Jeseníky, Kostka Kolobka, Zdeněk Roller – drumbeny, CSA Jeseník.

Akce je zapojena do série akcí Park žije! Které mají přitáhnout zájem lidí o městský park Smetanovy sady a zájem vedení města o to, aby lokalitu revitalizovali a přizpůsobli potřebám návštěvníků.

Kontakt:
Martina Seidlerová
spolek@sudetikus.cz
mobil: 704 143 003

Další pod širým nebem / festivaly
Slavnost třešní
středa01.května

Slavnost třešní / Pod širým nebem / festivaly

01.05.2019 od 10:00 do 13:00 hod.
Třešňová alej, Jeseník | Mapa
Druhá sousedská slavnost na počet vysazení nové třešňové aleje v Jeseníku!Těšit se můžete na hudbu, tanec i zpěv, dále na besedu s odborníkem panem Vilémem Kohutem o stříhání a péči o třešně. Čekají nás také opravy opěr třešní. Dále se dozvíme o změnách, které lokalitu čekají v roce 2019. Na závěr uděláme společný piknik s domácím občerstvením!
Jarní Restaurant Day Jeseník
sobota18.května

Jarní Restaurant Day Jeseník / Pod širým nebem / festivaly

18.05.2019 od 10:00 do 12:00 hod.
Náměstí Svobody Jeseník, Jeseník | Mapa
Další Restaurant Day, festival pop-up restaurací - restaurací objevujících se na chvíli na nějakém místě a potom zase mizících - se bude konat v květnu! V sobotu 18. května máte možnost otevřít restauraci či kavárnu podle svých představ na náměstí Svobody v Jeseníku - nebo i jinde, pokud máte dobrý nápad: Park? Dvorek? Vaše okno? Fantazii se meze nekladou.
Dýňová trhová slavnost
sobota12.října

Dýňová trhová slavnost / Pod širým nebem / festivaly

12.10.2019 od 10:00 do 17:00 hod.
Masarykovo náměstí, Jeseník | Mapa
Dýňová trhová má za cíl oslavit sklizeň a radovat se z toho, co se nám letos urodilo na zahradách a polích! Na Dýňové slavnosti uvidíte dýně všech velikostí a tvarů! Nakoupíte si krásné regionální produkty na jarmarku, poslechnete si koncerty místních kapel, pobaví Vás divadélko, vyrobíte si podzimní dekorace a dozvíte se o zvycích na Jesenicku od svátku svatého Václava do doby adventní. V dýňovém fotokoutku si pořídíte veselou fotku! Program bude upřesněn na webu www.sudetikus.cz.