3. Dýňová slavnost

3. Dýňová slavnost

20.10.2018
Barevné dýně ozdobily Masarykovo náměstí a na návštěvníky čekal bohatý doprovodný program.

3. DÝŇOVÁ SLAVNOST 20. 10. 2018

Také letošní třetí ročník Dýňové slavnosti v Jeseníku oslavil sklizeň a úrodu. Regionální produkty na jarmarku se nabízeli už od desíti hodin. Odpoledne pak začal také bohatý kulturní program. Kromě toho si návštěvníci zasoutěžili nebo vyráběli různé maličkosti.

Slavnost zajáhily ve dvě hodiny fanfáry Trubačů Lesů ČR pod vedením Renaty Jeřábkové. Dále se představila děvčata z tanečního centra Yesdance, poté si s návštěvníky zatančil také robot týmu R. U. R. jesenického gymnázia. Na programu bylo dále divadlo Láska a smrt, povídání o řeči zvířat a nakonec se rozezněly tóny dua No Tiddlers. Stejně jako při dalších slavnostech se i na Dýňové nacházel tvořivý stan, pod nímž si rodiče s dětmi vyrobili s pomocí MRC Krteček třeba lucerničky. Kdo měl chuť zapojit své mozkové buňky, mohl si zahrát dámu, při níž místo figurek táhl dýněmi.

Kromě toho se přímo na slavnosti uskutečnily tři soutěže, a to o nejlepší dýňovou polévku, o největší dýni a o nejhezčího dýňového bubáka. K dispozici pak byl fotokoutek, kde si příchozí pořídili vtipné fotografie. V následné fotosoutěži se pak hodnotila nejoblíbenější fotka z Dýňové slavnosti. Všichni vítězové obdrželi zajímavé ceny. 

Stejně jako při každé akci spolku Sudetikus bylo cílem trhové slavnosti oživit veřejný prostor, podpořit místní ekonomiku, místní spolky, sousedské vztahy a dát příležitost ukázat lidem, co v nich je. Akce se uskutečnila s podporou Olomouckého kraje, Města Jeseník a dalších.

Fotografie najdete tady:
bit.ly/Dynovka od Tomáše Neuwirtha a také tady od pana Hlouška.